Czym są kije do Nordic Walking i dlaczego są tak dobre do chodzenia?Nordic walking to ćwiczenie łączące wiele korzyści z chodzenia z korzyściami płynącymi z uprawiania narciarstwa biegowego. Jest to mało inwazyjna forma ćwiczeń aerobowych, więc nie obciąża stawów i jest świetna dla osób z bólami stawów lub innymi ograniczeniami ruchowymi. Kijki mają regulowaną długość od 55 do 85 cm i można je łatwo zablokować za pomocą wewnętrznego mechanizmu blokującego. Mają ergonomiczne piankowe uchwyty na obu końcach dla wygodnego trzymania, co ułatwi ich używanie podczas długich spacerów w pagórkowatym terenie. Uzbrojony w te praktyczne porady i wskazówki, jesteś gotowy, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się Nordic Walking. W poniższym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o Nordic Walking i jego korzyściach, jak zacząć, jaki sprzęt potrzebujesz, wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, procedury, które możesz stosować i wiele innych.

Co to jest Nordic Walking?

Nordic walking to rodzaj aerobiku, w którym wykorzystuje się specjalnie zaprojektowane kijki do chodzenia, aby poprawić swoją siłę i postawę, spalić więcej kalorii i poprawić samopoczucie. Kije zostały zaprojektowane tak, aby symulować ruch ramion i biomechanikę nart biegowych. Pomogą Ci chodzić bardziej efektywnie, zwiększając ilość spalanych kalorii, jednocześnie zmniejszając stres i obciążenie kolan, stawów i pleców. Nordic walking to świetny sport alternatywny dla biegania, jazdy na rowerze i innych metod ćwiczeń aerobowych. Jest mało obciążający, co oznacza, że może być uprawiany przez osoby o każdym poziomie sprawności, nawet przez sportowców po powrocie do zdrowia i osoby cierpiące na bóle stawów. Nordic walking jest również świetną formą ćwiczeń dla osób, które chcą zwiększyć tętno, ale nie mogą wykonywać innych form ćwiczeń z powodu urazu, choroby lub niepełnosprawności.

Dlaczego ludzie tak bardzo kochają nordic walking?

Korzyści z nordic walking są nieskończone - jest to efektywny sposób ćwiczenia, nie ma wpływu na organizm i może być wykonywany przez długi czas przez osoby w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności. Istnieje również wiele innych korzyści z nordic walking, takich jak spalanie dodatkowych kalorii, tonowanie mięśni i wzmacnianie rdzenia. Pomaga również zapobiegać urazom, poprawia nastrój i zwiększa ogólny poziom sprawności. Jeśli kochasz biegi narciarskie, ale boisz się poślizgnięcia i upadku na śniegu, to Nordic walking jest idealny dla Ciebie. Jest to świetny sposób, aby cieszyć się na zewnątrz, a jednocześnie uzyskać pełny trening ciała w tym samym czasie.

Korzyści z nordic walking

Istnieją niezliczone korzyści z nordic walking. Oto niektóre z nich:

  • To skuteczny sposób na ćwiczenia - Nordic walking to ćwiczenie aerobowe, które zwiększa tętno i spala kalorie. To świetna forma ćwiczeń o niskim wpływie, które mogą być wykonywane przez osoby w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności.
  • Niskie oddziaływanie - W przeciwieństwie do zwykłego chodzenia, nordic walking jest nisko oddziałujący, co oznacza, że jest łatwiejszy dla Twoich stawów.
  • To świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na bóle stawów - Jeśli cierpisz na bóle stawów, ten rodzaj ćwiczeń jest świetnym sposobem na złagodzenie bólu i pozostanie aktywnym.
  • Można go wykonywać przez długie okresy czasu - W przeciwieństwie do innych form ćwiczeń, takich jak jazda na rowerze, nordic walking może być wykonywany przez długie okresy czasu. Możesz chodzić przez wiele godzin i nie zmęczyć się.
  • Spala dodatkowe kalorie - Kiedy używasz kijków do chodzenia podczas spaceru, spalasz więcej kalorii niż gdybyś miał chodzić bez nich. Dodatkowo, dzięki używaniu kijków do chodzenia zbudujesz więcej mięśni.
  • Tonizuje mięśnie - Używanie kijków do chodzenia pomaga zaangażować mięśnie górnej części ciała. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy skupiają się na utracie tłuszczu w okolicach brzucha.
  • Wzmacnia rdzeń - Wszyscy wiemy, że silne mięśnie rdzenia są ważne dla zdrowych pleców. Kiedy używasz kijków do Nordic Walking, angażujesz mięśnie rdzenia, co pomoże Ci zapobiec bólowi pleców.

Sprzęt potrzebny do tego typu ćwiczeń

Kije do nordic walking - Kije do chodzenia możesz kupić w większości sklepów sportowych. Kijki do nordic walking są specjalnie zaprojektowane, aby symulować ruch ramion i biomechanikę nart biegowych. Pomogą Ci chodzić bardziej efektywnie, zwiększając ilość spalanych kalorii, jednocześnie zmniejszając stres i obciążenie kolan, stawów i pleców. Bawełniana odzież - Możesz nosić prawie każdy rodzaj odzieży podczas nordic walking, ale najlepiej jest nosić odzież bawełnianą. Zapewni Ci ciepło w chłodne dni i będzie odprowadzać pot i wilgoć, gdy ćwiczysz lub jest gorąco na zewnątrz.

Jak zacząć uprawiać nordic walking

Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś nordic walking, najlepiej zacząć od krótkich sesji. Możesz chodzić przez 10 minut i z czasem budować swoją wytrzymałość i siłę nóg. Jeśli masz istniejące problemy zdrowotne, takie jak ból kolan lub pleców, najlepiej porozmawiać z lekarzem przed wypróbowaniem tego typu ćwiczeń. Podobnie jak w przypadku większości innych rodzajów ćwiczeń, ważne jest, aby rozgrzać się przed rozpoczęciem chodzenia z kijkami do nordic walking. Można zacząć od szybkiego spaceru przez 5-10 minut, a następnie lekkiego rozciągania. Dobrym pomysłem jest również zakończenie każdej sesji spacerem po schodach i lekkim rozciąganiem.

Nordic walking to świetna forma ćwiczeń dla ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności. Jest to efektywny sposób ćwiczenia, który spala kalorie, tonizuje mięśnie i wzmacnia rdzeń. Jest to również świetny sposób, aby cieszyć się na zewnątrz, a jednocześnie uzyskać pełny trening ciała w tym samym czasie. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na ćwiczenia i boisz się upadku i zranienia podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu, Nordic walking jest idealnym rozwiązaniem. To świetny sposób, aby ćwiczyć, ciesząc się na zewnątrz w tym samym czasie, a jednocześnie uzyskać pełny trening ciała w tym samym czasie. Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem nowej formy ćwiczeń i uzyskaniem trochę świeżego powietrza i światła słonecznego w tym samym czasie, Nordic walking jest idealnym rozwiązaniem. Ta forma ćwiczeń jest skuteczna, mało inwazyjna i może być wykonywana przez długie okresy czasu przez wszystkie grupy wiekowe i poziomy sprawności.