Sprawdzone korzyści z uprawiania Nordic Walking z kijkamiNordic walking to świetny sposób na wzmocnienie dolnej części ciała, zwiększenie wytrzymałości i spalenie kalorii. Istnieje wiele odmian nordic walking, ale ogólną ideą jest chodzenie z wydłużonymi ruchami ramion w ukośnym wzorze, tak jakbyś jeździł na nartach. Nordic walking jest szczególnie skuteczny, ponieważ używasz obu rąk i nóg w tym samym czasie, co angażuje więcej mięśni niż zwykły spacer lub jogging. Używanie kijków podczas chodzenia zwiększa zakres ruchu i spala więcej kalorii niż tradycyjne chodzenie bez kijków. Oto 10 sprawdzonych korzyści z uprawiania Nordic Walking z kijkami.

Szybko rozpocznij program odchudzania

Wiele osób wybiera Nordic Walking jako pierwszy krok w programie utraty wagi. Jednym z największych powodów jest to, że nordic walking jest w większości przypadków niskoudarowy, więc jest łatwiejszy dla Twoich stawów niż bieganie lub inne ćwiczenia o wysokiej intensywności. Nordic walking jest również łatwiejszy dla stawów niż jogging, ponieważ nie wywiera tak dużego nacisku na kolana. Jest to również świetny sposób na ujędrnienie mięśni i spalenie kalorii. Możesz rozpocząć program odchudzania z nordic walking o każdej porze roku, bez względu na temperaturę. Wykazano, że program chodzenia jest skuteczny w krótkim i długim okresie. Możesz chodzić w swoim własnym tempie i zacząć od zaledwie 15 minut dziennie.

Buduj i tonuj swoje mięśnie

Kiedy używasz chodzącego kija nordyckiego, angażujesz mięśnie górnej części ciała. Pomaga to w ujędrnieniu i wzmocnieniu ramion, barków i górnej części pleców. Aby uzyskać całkowity trening ciała, możesz spróbować połączenia nordic walking z treningiem siłowym. Niektórzy ludzie używają nawet nordic walking jako sposobu na rozgrzewkę przed treningiem na siłowni. Nawet jeśli nie chodzisz na siłownię, nordic walking to świetny sposób na dodanie ćwiczeń budujących mięśnie do codziennej rutyny. Możesz chodzić praktycznie wszędzie i wystarczy tylko około 30 minut, aby uzyskać dobry trening.

Popraw swoją postawę i równowagę

Chodzenie z kijkami stanowi wyzwanie dla Twoich mięśni rdzenia i poprawia postawę, co pomaga Ci poruszać się łatwiej i z większą pewnością siebie. Nauka efektywnego korzystania z kijków może pomóc poprawić postawę i sprawić, że poczujesz się bardziej zrównoważony. Jeśli masz problemy ze stawami lub plecami, nordic walking może pomóc Ci chodzić z lepszą postawą, zmniejszając nacisk na stawy i łagodząc ból pleców. Podczas chodzenia z kijkami górna część ciała jest bardziej zaangażowana, co poprawia postawę i ogólną równowagę.

Pomoc w oddychaniu i astmie

Nordic walking jest często zalecany jako dobre ćwiczenie aerobowe dla osób z problemami oddechowymi, takimi jak astma. Chodzenie może pomóc poprawić pojemność płuc i zmniejszyć duszności. Kiedy chodzisz z kijkami nordic walking, zwiększasz ilość powietrza, które wdychasz, co pomaga poprawić pojemność płuc. Jest to szczególnie korzystne dla osób z problemami układu oddechowego. Ponieważ nordic walking jest mało intensywny, jest łatwiejszy dla Twoich stawów niż bieganie, które może wywierać większy nacisk na płuca i stawy.

Walka z depresją i niepokojem

Nordic walking jest często stosowany jako terapia dla osób cierpiących na depresję i lęki. Udowodniono również, że pomaga poprawić objawy depresji i lęku. Kiedy chodzisz, jesteś w ciągłym stanie bycia lekko pozbawionym oddechu. Jest to dobre dla twojego zdrowia psychicznego, ponieważ pomaga budować wytrzymałość i sprawia, że czujesz się bardziej pewny siebie. Twój mózg uwalnia endorfiny, gdy ćwiczysz, co sprawia, że czujesz się szczęśliwy i zrelaksowany. Dla osób z problemami zdrowia psychicznego, te uczucia mogą być trudne do osiągnięcia, ale ćwiczenia mogą pomóc Ci poczuć się lepiej.

Wzmocnij swoje kości

Regularne ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na zmniejszenie ryzyka osteoporozy w miarę starzenia się. Badania wykazały, że nordic walking z kijkami jest jednym z najlepszych sposobów na wzmocnienie swoich kości. Mocne kości są ważne dla aktywnego stylu życia i pomagają zapobiegać takim rzeczom jak osteoporoza i złamane kości. Aby wzmocnić swoje kości i zapobiec przyszłym problemom, powinieneś regularnie ćwiczyć, gdy jesteś młody i zdrowy. Regularne ćwiczenia, takie jak podczas treningu sportowego, to jeden z najlepszych sposobów na rozbudowę mięśni i wzmocnienie kości.

Podkręć swój metabolizm

Chodzenie jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie metabolizmu. Ma niską intensywność, więc nie spalisz tylu kalorii, co przy ćwiczeniach o wysokiej intensywności, ale można go wykonywać dłużej. Metabolizm jest jak szybko twoje ciało spala kalorie, co jest również jak szybko tracisz wagę. Jednym ze sposobów na zwiększenie metabolizmu jest chodzenie przez co najmniej 30 minut każdego dnia. Jeśli szukasz szybkiego sposobu na zwiększenie metabolizmu i utratę wagi, Nordic walking jest dobrą opcją. Możesz dodać go do swojej codziennej rutyny i chodzić tak długo, jak chcesz. Aby uzyskać jak najwięcej ze swojego metabolizmu-boosting spacer, spróbuj chodzić na zewnątrz, jeśli możesz. Badania wykazały, że chodzenie na zewnątrz w naturze jest bardziej skuteczne niż chodzenie w środowisku miejskim.

Ćwiczenie regularnie ma wiele korzyści i jest czymś, co każdy powinien robić. Jeśli szukasz ćwiczenia o niskim wpływie, które można wykonać w dowolnym miejscu, możesz spróbować nordic walking z kijkami. Nordic walking to świetny sposób na wzmocnienie dolnej części ciała, zwiększenie wytrzymałości i spalenie kalorii. Istnieje wiele odmian nordic walking, ale ogólną ideą jest chodzenie z rozszerzonymi ruchami ramion w ukośnym wzorze, tak jakbyś jeździł na nartach. Nordic walking jest szczególnie efektywny, ponieważ używasz obu rąk i nóg w tym samym czasie, co angażuje więcej mięśni niż zwykły spacer lub jogging. Używanie kijków podczas chodzenia zwiększa zakres ruchu i pozwala spalić więcej kalorii niż tradycyjne chodzenie bez kijków. To tylko niektóre z udowodnionych korzyści płynących z uprawiania nordic walking z kijkami. Jeśli szukasz łatwego sposobu na poprawę zdrowia i samopoczucia, możesz zacząć chodzić z kijkami już dziś!