Najlepsze kije do Nordic Walking do wyboru: Kompleksowy przewodnikJeśli chodzi o pozostanie aktywnym i przebywanie na świeżym powietrzu, nordic walking stał się popularnym wyborem dla ludzi na całym świecie. Jest to skuteczny sposób łączenia cardio z treningiem siłowym, ponieważ stawiasz prawie każdy mięsień w swoim ciele do pracy. Plus, jest to całkiem zabawna aktywność, jeśli pytasz nas! Najlepszą rzeczą w kijkach do nordic walking jest to, że spełniają one potrzeby prawie każdego poziomu sprawności fizycznej, od początkujących do zaawansowanych użytkowników. Korzystanie z kijków do nordic walking może być świetnym sposobem na poprawę równowagi, koordynacji i siły, jednocześnie zmniejszając nacisk na kolana i kostki. W tym poście zbadamy wszystko, co musisz wiedzieć przed zainwestowaniem w parę tych niesamowitych kijów. Aby Ci pomóc, wymieniliśmy kilka najlepszych marek, na które się natknęliśmy, oraz ich zalety i wady. Czytaj dalej!

Czym są kije do nordic walking?

Nordic walking to technika ćwiczeń aerobowych, w której używasz dwóch kijków, aby zwiększyć tętno, spalić więcej kalorii i poprawić ogólny stan zdrowia. Technika ta jest jednym z najlepszych sposobów na pozostanie aktywnym w chłodniejszych miesiącach, ponieważ jest to ćwiczenie o niskim wpływie. Chociaż często jest mylony z wędrówkami przy użyciu kijków turystycznych, Nordic walking jest świetną opcją dla początkujących, ponieważ jest to ćwiczenie aerobowe o niskim wpływie. Jest świetny dla kolan i stawów, więc nawet osoby z bólem kolan mogą skorzystać z tego typu ćwiczeń. Kijki do nordic walking są specjalnie zaprojektowane, aby pomóc Ci utrzymać równowagę i zapewnić wsparcie przy każdym kroku. Ich długość można regulować w zależności od wzrostu, wagi i terenu, po którym się chodzi.

Jak używać kijków do nordic walking?

Jeśli zdecydujesz się spróbować nordic walking, nie zdziw się, jeśli na początku poczujesz się trochę niezgrabnie. Najlepszym sposobem na opanowanie obsługi kijków do nordic walking jest rozpoczęcie od łatwego, płaskiego terenu.

- Chwyć górną część kija: Chwyć szczyt każdego kija kciukiem pod spodem i resztą palców owiniętych wokół szczytu.

- Wyciągnij kije: Wysuń kije do długości, która jest dla Ciebie odpowiednia, gdy tylko zaczniesz chodzić. Pamiętaj o skróceniu kijków, gdy przechodzisz na inną powierzchnię, np. chodnik lub ścieżkę.

- Umieść kije w ziemi: Umieść jeden koniec kijka w ziemi. Pamiętaj, aby kij znajdował się bezpośrednio pod Twoim ciałem i był ustawiony pod kątem 45 stopni.

- Popchnij ziemię drugą ręką: Gdy będziesz popychać ziemię jedną ręką, będziesz chciał się upewnić, że druga ręka jest bezpośrednio pod twoim ciałem. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym bardziej komfortowo będziesz się czuła z tą techniką i będziesz mogła dłużej chodzić.

- Zmieniaj strony: Po około każdych pięciu minutach przełączaj stronę kijka, którego używasz. Pomoże Ci to uniknąć braku równowagi mięśniowej.

Korzyści z używania kijków do nordic walking

- Pomogą ci spalić więcej kalorii: Podczas gdy kije do wędrówek są świetne, aby pomóc Ci poruszać się po nierównym terenie lub nosić ciężki plecak, niekoniecznie pomagają Ci w zwiększeniu tętna. Z drugiej strony, kije do nordic walking zostały zaprojektowane właśnie w tym celu. Pomogą Ci spalić więcej kalorii podczas spaceru, co jest szczególnie pomocne, jeśli próbujesz schudnąć.

- Pomogą Ci poprawić równowagę i koordynację: Korzystanie z kijków do nordic walking podczas chodzenia może pomóc Ci poprawić równowagę i koordynację. Jeśli kiedykolwiek czułeś się zdezorientowany podczas chodzenia, to może być rozwiązanie, którego szukałeś.

- Odciążą one Twoje stawy: Jeśli doświadczasz bólu kolan lub dyskomfortu w kostkach, kije do nordic walking mogą pomóc złagodzić nacisk na stawy. Dzięki nim Twoje kolana i kostki odpoczną od dźwigania całego ciężaru ciała podczas spaceru.

- Są świetną opcją dla początkujących: Jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś i dopiero zaczynasz rutynę spacerową, kijki do nordic walking mogą być świetnym sposobem na złagodzenie aktywności. Używanie ich może pomóc Ci spalić więcej kalorii i poprawić ogólny stan zdrowia, nawet jeśli nigdy wcześniej nie byłeś bardzo aktywny. Dodatkowo, są one świetnym sposobem na ułatwienie ćwiczeń, gdy pogoda jest zimna i deszczowa.

Rzeczy do rozważenia przed zakupem kijków do nordic walking

- Obciążenie: Będziesz chciał się upewnić, że kije do nordic walking, które wybierzesz, mają odpowiednią dla Ciebie nośność. Nawet jeśli jesteś początkujący, najlepiej jest kupić kije, które mogą utrzymać większą wagę niż ty. Dzięki temu będą one długo służyć, a Ty nie będziesz niepotrzebnie obciążać swoich stawów podczas ich używania.

- Wielkość uchwytu: Jeśli masz małe dłonie, może się okazać, że kije nordic walking o standardowym rozmiarze są dla Ciebie za duże. W takim przypadku możesz kupić mniejsze uchwyty.

- Materiały: Istnieje wiele materiałów wykorzystywanych do produkcji kijów do nordic walking, w tym aluminium, włókno węglowe, a nawet bambus. Każdy materiał ma swoje zalety, więc warto zrobić trochę badań, aby znaleźć najlepsze kije dla siebie.

- Długość: Ważne jest, aby wybrać zestaw kijów do nordic walking, które mają odpowiednią długość dla Ciebie. Długość kijów będzie zależała od Twojego wzrostu, wagi i terenu, po którym będziesz najczęściej chodzić. Jeśli wybierzesz zestaw kijów, które są dla Ciebie za długie, będziesz mieć problemy z utrzymaniem równowagi.

Najlepsze kije do Nordic Walking

Jak już omówiliśmy powyżej, istnieje wiele korzyści z używania kijków do nordic walking. Odpowiednia para pomoże Ci poprawić równowagę, spalić więcej kalorii, zmniejszyć nacisk na stawy i poczuć się pewniej podczas chodzenia w ogóle. Zebraliśmy listę najlepszych kijków do nordic walking dostępnych obecnie na rynku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o każdej parze i znaleźć najlepszą opcję dla siebie.

- Fitness Simple Outdoor Walking Poles With Ergonomic Handgrip | Te kije do nordic walking to doskonały wybór dla początkujących użytkowników. Są wykonane z lekkiego aluminium i mają wygodne uchwyty z pianki EVA. Ponadto są dostępne w dwóch różnych kolorach: czarnym i niebieskim. Te kije są regulowane, co oznacza, że mogą być używane przez osoby o różnym wzroście. Plus, są lekkie, łatwe do przenoszenia i przechowywania. Jeśli szukasz pary kijów do nordic walking, które są zarówno niedrogie, jak i wysokiej jakości, te mogą być najlepszym wyborem dla Ciebie.

- Wug Smart Outdoor Fitness Walking Poles With Built-In Heart Rate Monitor | Jeśli szukasz pary kijów do nordic walking, które wychodzą poza ramy, te mogą być dla Ciebie najlepszym wyborem. Posiadają wbudowany czujnik tętna, więc nigdy nie musisz się martwić o ręczne śledzenie tętna. Te kije do chodzenia fitness są wykonane z lekkiego aluminium. Są regulowane, więc mogą być używane przez osoby o różnej wysokości. Te kije są łatwe w użyciu, wygodne do trzymania i mają elegancki design. Jeśli szukasz pary kijków do nordic walking, które robią coś więcej niż tylko pomagają w chodzeniu, to może być idealny wybór dla Ciebie.

- X-PERT Fitness Walking Poles With Ergonomic Handgrip And Shock Absorbing Tips | Te kije do nordic walking to świetna opcja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Wykonane są z lekkiego aluminium i mają ergonomiczne uchwyty z pianki EVA, które są łatwe do uchwycenia, nawet gdy są mokre. Kije te są regulowane, więc mogą być używane przez osoby o różnym wzroście. Są one również wyposażone w końcówki amortyzujące, które pomagają zmniejszyć wpływ na stawy podczas chodzenia po twardych powierzchniach. Jeśli szukasz kijków do nordic walking, które są zarówno niedrogie, jak i wysokiej jakości, te mogą być dla Ciebie najlepszym wyborem.

- Kije do nordic walking z amortyzującym wstrząsy uchwytem z pianki EVA. Te kije do nordic walking to świetny wybór zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Są wykonane z lekkiego aluminium i mają wygodne uchwyty z pianki EVA. Kije te są regulowane, więc mogą być używane przez osoby o różnym wzroście. Posiadają gumowe końcówki, które pomagają zmniejszyć wpływ na stawy podczas chodzenia po twardych powierzchniach. To świetny wybór, jeśli szukasz pary kijów do nordic walking, które są zarówno niedrogie, jak i wysokiej jakości.

Nordic walking to świetny sposób na pozostanie aktywnym w chłodniejszych miesiącach i może być wykonywany przez osoby o każdym poziomie sprawności. Używanie kijków do nordic walking może pomóc Ci spalić więcej kalorii, poprawić równowagę i zmniejszyć nacisk na stawy. Jeśli chcesz spróbować nordic walking i chcesz znaleźć odpowiednie kije dla siebie, weź pod uwagę swój wzrost, wagę i teren, po którym będziesz najczęściej chodzić. Upewnij się, że kijki są lekkie i mają wygodne uchwyty. Co najważniejsze, baw się dobrze!