Co daje chodzenie, czego nie daje siedzenie?Kiedy się nad tym zastanowić, siedzenie jest nienaturalną pozycją dla człowieka. Jesteśmy dwunożnymi istotami stworzonymi do chodzenia, biegania i wspinania się na drzewa. Jednak w wyniku bardziej siedzącego trybu życia i upowszechnienia się pracy przy biurku wiele osób spędza większość dnia w pozycji siedzącej lub stojącej. Praca w domu lub uprawianie nowego sportu może być zniechęcające - zwłaszcza gdy próbujesz przełamać stare nawyki. Jednak wprowadzając niewielkie zmiany do swojej rutyny i wprowadzając nowe aktywności, możesz mieć pewność, że w pełni wykorzystujesz swój czas w domu lub w pracy. Praca w domu lub uprawianie nowego sportu może być zniechęcające - zwłaszcza gdy próbujesz przełamać stare nawyki. Jednak wprowadzając niewielkie zmiany do swojej rutyny i wprowadzając nowe aktywności, możesz mieć pewność, że maksymalnie wykorzystasz swój czas w domu lub w pracy.

Spaceruj więcej w ciągu dnia

Chodzenie jest jednym z najprostszych sposobów na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia. W przełomowym badaniu wykazano, że osoby, które zwiększyły tempo chodzenia do szybkiego, zmniejszyły ryzyko śmierci o 40%. A im więcej chodzisz, tym większe są korzyści dla zdrowia. Dlaczego? Chodzenie jest ćwiczeniem o niewielkim wpływie na organizm, które można wykonywać niemal wszędzie i o każdej porze. Nie powoduje żadnych urazów stawów i jest łatwe do wykonania. Jest to również ćwiczenie o niskiej intensywności, co oznacza, że zużywa mniej więcej tyle samo energii co mówienie. A jeśli możesz chodzić przez około 30 minut dziennie, uzyskasz korzyści zdrowotne wynikające z godziny ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Ponadto, chodzenie poprawia nastrój. 10-minutowy spacer może zmniejszyć objawy stresu i niepokoju o 65%. Może również zwiększyć kreatywność, ponieważ chodzenie jest formą medytacji.

Spróbuj nowego sportu

Jeśli zawsze chciałeś spróbować nowego sportu, teraz jest najlepszy czas, aby zacząć! Jest tak wiele opcji do wyboru, więc nie ma wymówki, aby nie być aktywnym. A jeśli zrobisz to razem z przyjaciółmi, stworzysz nowe wspomnienia i wzmocnisz swoje relacje. Istnieje również wiele sposobów na czerpanie inspiracji - możesz znaleźć nowe ćwiczenia w mediach społecznościowych, przeczytać biografie ikon sportu lub posłuchać podcastów o sporcie. Możesz też nawet oglądać filmy na YouTube z ludźmi wykonującymi ćwiczenia. Ostatnie badania pokazują również, że uprawianie sportu może zmniejszyć poziom stresu i pomóc ci lepiej spać. Może również pomóc poprawić swoje zdrowie psychiczne poprzez zwiększenie nastroju i pewności siebie.

Idź na spacer po pracy

Jeśli siedzisz cały dzień będąc w pracy, ważne jest, aby rozbić swój dzień z przerwami na spacer. To może zrobić dużą różnicę w twoim zdrowiu i samopoczuciu, a także produktywności. Ostatnie badania wykazały, że osoby, które robiły przerwy na spacer zamiast na siedzenie, miały mniej rozproszeń i więcej czasu na kreatywne myślenie. Odnotowano również wyższy poziom motywacji i satysfakcji. Inne badanie wykazało, że spacer po pracy może poprawić Twoje umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów i sprawić, że będziesz bardziej odporny na stres.

Zaangażuj się w zajęcia jogi lub ćwiczenia

Istnieje wiele klas jogi i ćwiczeń, które możesz wziąć, aby poznać różne rodzaje ćwiczeń. Wypróbowując nowe ćwiczenia i próbując nowych środowisk, dowiesz się więcej o sobie i zostaniesz wyzwany do dalszego rozwoju. Jedno z badań pokazuje, że kiedy bierzesz udział w aktywności fizycznej, twój mózg uwalnia endorfiny, które są naturalnymi poprawiaczami nastroju. Biorąc udział w zajęciach, łączysz się również ze społecznością podobnie myślących ludzi i masz szansę nawiązać nowe znajomości.

Kup urządzenie do ćwiczeń w domu

Ćwiczenie w domu to świetny sposób na wkomponowanie większej aktywności fizycznej w swój dzień. Możesz wykorzystać czas, który inaczej spędziłbyś dojeżdżając do pracy lub podróżując, na aktywność fizyczną. A jeśli ćwiczysz w domu, możesz zaoszczędzić pieniądze na członkostwie w siłowni i innych zajęciach ruchowych. Istnieje wiele różnych rodzajów urządzeń, które można kupić, aby ćwiczyć w domu. Niektóre z nich to rowery stacjonarne, maszyny wioślarskie, maszyny eliptyczne, sprzęt crossfit i taśmy oporowe. # # Dół Kiedy jesteś w domu, możesz zwiększyć korzyści z rutyny fitness w pomieszczeniach, zwracając uwagę na swoje środowisko. Obejmuje to miejsce, w którym ćwiczysz, upewniając się, że jesteś dobrze nawodniony i nosząc odzież odpowiednią do wykonywanych czynności. Możesz również skorzystać z aplikacji fitness i urządzeń, które mogą pomóc w motywowaniu i śledzeniu postępów.

Jako społeczeństwo spędzamy więcej czasu siedząc niż przy jakiejkolwiek innej aktywności. A to nie jest dobre dla naszego zdrowia. W rzeczywistości, siedzący tryb życia może zwiększyć ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2, depresji, a nawet śmierci. A jednak, pomimo wielu niebezpieczeństw związanych z siedzeniem, jest to coś, czego trudno uniknąć. Współczesne życie jest zabiegane i często łatwiej jest siedzieć niż stać lub ruszać się. Jednak dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów, aby spróbować przeciwdziałać negatywnym skutkom siedzenia. I można to zrobić zarówno w pracy, jak i w domu, dzięki czemu łatwiej jest siedzieć mniej.